• Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Downton Abbey: A New Era

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Death on the Nile

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

  • Zátopek

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • 1921

    ★★½

  • So Not Worth It

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Storm Eye

  • To All the Boys: Always and Forever

  • A Writer's Odyssey

    ★★★★½

  • Hi, Mom

    ★★★★

  • Shock Wave 2

    ★★★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Leap

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Do You Love Me as I Love You

    ★★★½

  • 24/365 with BLACKPINK

  • Mulan

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • The Father

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★

  • Someday or One Day

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Liberation

  • Better Days

  • The Captain

  • My People, My Country

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Ne Zha

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Always Miss You

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • Pain and Glory

  • So Long, My Son

    ★★