• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★½

  • The Martian

    ★★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Brave

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★½

  • The Incredibles

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★½

  • City of God

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★