• Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • First Date

  • Shithouse

  • Totally Under Control

    ★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Freeland

  • True Mothers

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • New Order

    ★★★★

  • Dear Comrades

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★

  • I Am Greta

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Viena and the Fantomes

  • #Alive

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Spelling the Dream

    ★★★

  • When I Write It

  • Scoob!

    ★★

  • The Wrong Missy

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Becoming

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Fully Realized Humans

  • Pink Skies Ahead

    ★★★★

  • All the Bright Places

  • The Roads Not Taken

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★½

  • The Steps

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

  • The Nest

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Małni – Towards The Ocean, Towards The Shore

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Turning

    ½

  • Underwater

    ★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Cats