• Echo

    ★★★

  • Giraffe

    ★★★

  • 7500

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • 1BR

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Daughter

    ★★★

  • Anima

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

    ★½

  • Sibyl

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • An Easy Girl

    ★★★★

  • Children of the Sea

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • First Love

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • The Intruder

    ★½

  • Swallow

    ★★★

  • Rewind

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Henrietta Bulkowski

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Light of My Life

    ★★★½

  • Paddleton

  • Animals

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★