• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The 355

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Last Dance

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Assassins

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Cheer

  • Cats

  • Bombshell

  • Little Women

  • Frozen II

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Booksmart

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

  • Vice

    ★★★★

  • Instant Family

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Billionaire Boys Club

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • The Post

  • Pitch Perfect 3

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Molly's Game

  • Home Again

  • Darkest Hour