• Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Calibre

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★★

  • Postcards from London

    ★★½

  • Midnight Sun

    ★½

  • Blockers

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • When We First Met

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Children Act

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • England Is Mine

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Circle

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Flower

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Before I Fall

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • The Exception

    ★★★★½

  • Their Finest

    ★★★

  • Free Fire

    ★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • The Finest Hours

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★½

  • How to Be Single

    ★★★

  • The 5th Wave

    ★★½

  • War and Peace

    ★★★★★