Sort by

el ✧ has logged 12 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Basquiat

Basquiat

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Berlin: Symphony of a Great City

Berlin: Symphony of a Great City

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Artemisia

Artemisia

1997
×
★★
Read the review Edit this entry