• Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

  • TINA

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Lady and the Dale

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Painting With John

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The White Tiger

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Pretend It's a City

  • Cops and Robbers

  • News of the World

    ★★½

  • Burrow

  • The Ripper

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Minor Accident of War

  • Small Axe

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Hunger Ward

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Canvas

  • Little Hilly

  • The Queen's Gambit

  • Bruce Springsteen's Letter to You

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Torture Letters

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Ciervo

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Umbrella

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Nature Planet

  • South Park: The Pandemic Special

  • Humberto & “Lucía”

  • Opera

  • The Power of Hope

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • A Virtual Princess Bride Reunion

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Lost & Crowned

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★½