Lauren has logged 398 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Accattone

Accattone

1961
×
★★★
Edit this entry  
24
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Entire Universe

The Entire Universe

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★
Edit this entry  
17
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Highway

No Highway

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Front

The Front

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Journey of Natty Gann

The Journey of Natty Gann

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Comedian

The Comedian

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Aloha, Bobby and Rose

Aloha, Bobby and Rose

1975
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blume in Love

Blume in Love

1973
×
★½
Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Down the Shore

Down the Shore

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Start the Revolution Without Me

Start the Revolution Without Me

1970
×
★★½
Edit this entry  
31
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry