• Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

  • Puparia

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Suki

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Matthew Bourne's Romeo + Juliet

    ★★★★

  • Own The Sky

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★