Sort by
  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★

  • O Canto Livre de Nara Leão

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • Scarborough

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Old Henry

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Catch and Kill: The Podcast Tapes

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • After Yang

    ★★★

  • Mariner of the Mountains

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Erasmo 80

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Blush

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

    ★★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½