Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Hide Your Smiling Faces

Hide Your Smiling Faces

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
08
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
Thing from the Factory by the Field

Thing from the Factory by the Field

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Last Days

Last Days

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Patrick

Patrick

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Pain of Love

Pain of Love

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
14
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Notes Towards an African Orestes

Notes Towards an African Orestes

1970
×
★★★½
Edit this entry  
11
For Ellen

For Ellen

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Medea

Medea

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Remembrance of József Romvári

Remembrance of József Romvári

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Some Kind of Connection

Some Kind of Connection

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
In Dog Years

In Dog Years

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Norman Norman

Norman Norman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Grandma's House

Grandma's House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Norman

Norman

2018
×
Edit this entry  
08
Pumpkin Movie

Pumpkin Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry