elpachangas22 has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Can't Say Goodbye

Can't Say Goodbye

2017
×
Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Edit this entry  
15
The National Shotgun

The National Shotgun

1978
×
Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
21
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
Edit this entry  
18
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Common Wealth

Common Wealth

2000
×
Edit this entry  
16
Killer Mirindas

Killer Mirindas

1990
×
Edit this entry  
16
Mutant Action

Mutant Action

1993
×
Edit this entry  
02
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
01
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
Edit this entry  
31
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
27
People in Places

People in Places

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
Edit this entry  
13
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
Edit this entry  
10
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
26
Love Streams

Love Streams

1984
×
Edit this entry  
23
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
Edit this entry  
21
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dante no es únicamente severo

Dante no es únicamente severo

1967
×
Read the review Edit this entry  
12
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
10
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dispongo de barcos

Dispongo de barcos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
Edit this entry  
03
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
Edit this entry  
01
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
Edit this entry  
29
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
Edit this entry  
28
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Total

Total

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Party

The Party

1968
×
Edit this entry  
11
Josep

Josep

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry