Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hello, Again

Hello, Again

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avalon High

Avalon High

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2012

2012

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
Read the review Edit this entry