RSS feed for Hope
  • Bird Box

    Bird Box

    ★★★½

    The ending was so anticlimactic, man.

  • A Second Chance

    A Second Chance

    ★★

    The fact that there’s a sequel coming out for this is disturbing.

  • Iron Man 3

    Iron Man 3

    ★★★★

    The end of a decade but a start of an age!

  • 2012

    2012

    ★★

    *me to my future children* I survived this.

  • Godzilla: King of the Monsters

    Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Not impressed. The monsters were wonderfully crafted, though! Mothra’s sacrifice was so sad.

  • The Lion King

    The Lion King

    ★★★★★

    I’m not crying, you’re crying.

  • Iron Man 2

    Iron Man 2

    ★★★★

    Epic. Can’t believe how good these films hold up.

  • Someone Great

    Someone Great

    ★★★★½

    This was SO good! Highly recommend. I guess Jane is not a virgin anymore..

  • The Perfect Date

    The Perfect Date

    ★★★½

    A lot better than I anticipated! Noah Centineo, you never disappoint.

  • Secret Obsession

    Secret Obsession

    ★½

    Is that London Tipton?!

  • The Last Summer

    The Last Summer

    Not impressed.

  • Isn't It Romantic

    Isn't It Romantic

    ★★★½

    Why do they have to make the hot guy mean?!