Sort by

elsa b has logged 21 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry