• Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cosmic Sin

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Man Who Bought The Moon

    ★★★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Slender Man

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Cam

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★