eleonora has logged 110 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Ricotta

La Ricotta

1963
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Il Branco

Il Branco

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Abduction

Abduction

2011
×
★★
Edit this entry  
03
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Bought The Moon

The Man Who Bought The Moon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Legend of Al, John and Jack

The Legend of Al, John and Jack

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It came from the Desert

It came from the Desert

2017
×
½
Read the review Edit this entry