eleonora has logged 15 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry