Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Disenchanted

    ½

  • Strange World

    ★★★

  • Hellhole

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Motherhood

    ★★★½

  • Venus

    ★★

  • The Menu

    ★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Athena

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • The Beasts

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • The Stranger

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • We Own This City

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • In the Court of the Crimson King: King Crimson at 50

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Execution

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Forgiven

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★½

  • Titane

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Buñuel: A Surrealist Filmmaker

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★