Sort by

Víctor has logged 97 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
½
Edit this entry  
17
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sea Fog

Sea Fog

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Dark Mirror

The Dark Mirror

1946
×
★★★★
Edit this entry  
02
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Marshland

Marshland

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cars That Ate Paris

The Cars That Ate Paris

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★
Edit this entry