Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Foe

Foe

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Old Dads

Old Dads

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jules

Jules

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside

Inside

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mother, May I?

Mother, May I?

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
You’re Killing Me

You’re Killing Me

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Brightwood

Brightwood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Pod Generation

The Pod Generation

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wrath of Becky

The Wrath of Becky

2023
×
★½
Edit this entry  
21
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Survive

Survive

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
What Comes Around

What Comes Around

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Influencer

Influencer

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry