Sort by

elvisthealien has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pixels

Pixels

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Karen

Karen

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ace Ventura Jr: Pet Detective

Ace Ventura Jr: Pet Detective

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry