Sort by

elvisthealien has logged 119 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Army of One

Army of One

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
Edit this entry  
14
Outcast

Outcast

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
The Killing Tree

The Killing Tree

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★½
Edit this entry  
05
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Inhabitant

The Inhabitant

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sissy

Sissy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lou

Lou

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry