Aimee has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
★★★★
Edit this entry  
30
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love and Goodbye and Hawaii

Love and Goodbye and Hawaii

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry