• The Interview

  The Interview

  ½

  Savajadzējās noskatīties kaut ko vieglu, izdomāju, ka šis būs īstais. Sen nebija redzēti tādi sūdi.

 • Rebel in the Rye

  Rebel in the Rye

  ★★★★

  Es zināju, zināju, zināju! Lieliska filma!
  Skatījos un paralēli ritinājās atmiņas no grāmatas ''Ūna un Selindžers''. Rādoties beigu titriem, tā no sirds sakārojās pabeigt viņa ''Jauni ļaudis'', gan beidzot izlasīt viņa biogrāfiju.
  Tas ir tik skumji, ka pasaulē ir karš un skumji, ka cilvēki šādi tiek sadragāti. Ja Selindžers nebūtu devies karā, vai mēs lasītu viņa Holdenu? Varbūt par šo darbu būtu citi populārāki, viņš dzīvotu milzīgā savrupmājā un peldētos naudā? Bet notika, kā notika.
  Neesmu īsti pārliecināta par jauno aktieri (Nicholas Hoult), bet kopumā man patika tas, ko es redzēju :)

 • Sami Blood

  Sami Blood

  ★★★★★

  Esi, kas esi.
  Kad jauna meitene vārdā Elle-Marja vairs nevēlas dzīvot sāmu tradicionālo dzīvesveidu, viņa tiek izstumta. No vienas puses var viņu saprast, jo kurš gan grib būt sabiedrības izstumtais? Man šķiet tik dīvaini, ka pret iedzīvotājiem, kuri ir visas nācijas pamats, izturas tik nožēlojami. Kā pret krātiņdzīvniekiem. No otras puses man bija grūti saprast arī viņas ģimeni. Bāc, visa tā padarīšana ir tik sarežģīta. Lai arī dažbrīd man bija smagi skatīties, šo ir vērts noskatīties. Par spīti tam, ka nepamet sajūta, ka filmai trūkst dažu epizožu pabeigtības sajūtai.

 • The Revenant

  The Revenant

  ★★★★½

  Beidzot abi saņēmāmies un skatījāmies uz Di Kaprio 2,5 stundas. Secinājām, ka viņš kā aktieris ir patiešām audzis un uz viņa veikumu ir prieks skatīties.
  Biju nedaudz pārsteigta, ka aina, kuras dēļ viņš beidzot ir dabūjis Oskaru, ir jau pirmajās 20minūtēs. Man tā šķita nedaudz nedabiska, bet tas tā. Visa pārējā filma bija laba. Patiešām. Skatījāmies un baudījām. Lai arī šķita, ka nekas dižš tur dažbrīd nenotika, mums patika :)

 • Like Water for Chocolate

  Like Water for Chocolate

  ★★½

  Man teica, lai es noskatos. Noskatījos arī. Man teica, ka esot baigs raudamais gabals. Neraudāju. Varbūt tāpēc, ka meksikāņu filma un es nesapratu ne vārda. Angļu subtitri neskaitās. Tā kā filmēts pēc grāmatas, iepazīšos arī ar to. Gribas tak asaru nobirdināt. Bet ja jāsaka kādi vārdi par pašu filmu - nav slikti. Ne gluži no mana žanra, bet skatīties varēja.

 • A Man Called Ove

  A Man Called Ove

  Ak, ko tur daudz. Grāmata ir krietni vien labāka! :)

 • Suicide Room

  Suicide Room

  ★★★★

  Njā... veselu gadu šī filma gaidīja, kad es beidzot to noskatīšos. Domāju, ka datorā jāatbrīvo vieta un beidzot jānoskatās. Nezinu, ko es gaidīju, bet šo... man jāpadomā.
  Ir tik daudz cilvēku un viedokļu, kas ietekmēja Dominiku. Tik daudz brīžu, kad viss varēja izvērsties citādāk. Kurš kuru nesaprata un kuram īsti vajadzēja palīdzību? Viens ir skaidrs - akceptējiet otra cilvēka izvēles, piekopiet klātesamību nevis vienkāršu līdzās būšanu un ieklausieties palīdzības lūguma signālos!
  Skatījos poļu valodā (ar angļu subtitriem), bet tas netraucēja. Ir vērts noskatīties!

 • Coherence

  Coherence

  Iespējams, iespējams, ja šo filmu mēs būtu rūpīgāk skatījušies, es vairāk būtu sapratusi. Lai nu kā - īsts prāta mežģis un atstāja uz pauzes. Mūsu secinājums - dīvaina un nesaprotama. Es patiešām centos saprast, kura realitāte ir īstā un kas kurā notiek, tomēr man viss sajuka. Šī man noteikti nepaliks prātā uz ilgu laiku.

 • The General

  The General

  ★★★★★

  Par šo nav ko gari izteikties - vienkārši brīnišķīga un neatkārtojama. Patīk, ka filmā par amerikāņu pilsoņu karu ir tik daudz humora :) Paldies arī K-Sunim par īpašo iespēju šo filmu noskatīties dzīvās mūzikas izpildījumā. Ja tai būtu skaņa - tā būtu tieši tāda! Iesaku no visas sirds :)

 • Heima

  Heima

  ★★★★

  Filma, kura man atgādināja laikus, kad es ļoti cītīgi klausījos Sigur Ros. Tās laikā šī vēlme tika atsvaidzināta. Ļoti skaists dokumentālais kino par Sigur Ros koncerttūri viņu pašu Īslandē. Skatot visus kino ietvertos dabas skatus, saproti, kāpēc ir nepieciešama un kā rodas tāda veida mūzika. Vai vismaz tai brīdī sķiet, ka saproti.
  Viens ir skaidrs - cilvēki Īslandē dzīvo un lietas uztver citādāk nekā mēs. Viņus no labas iešējo sajūtu gūšanas iespējas neattur iespējamie sliktie laika apstākļi vai tālā koncerta atrašanās vieta. Viņi spēs kalnā kāpt un iegūt kopības sajūtu.

 • Alias Loner

  Alias Loner

  ★★★½

  Laikā, kad to rādīja uz lielajiem ekrāniem, es nerāvos skriet un skatīties. Bet, ja jau to rāda pa TV, kāpēc gan nepaskatīties? Filma ir par mācītāju Juhņeviču, kurš sludinātā vārda dēļ ir spiests kļūt par partizānu. Kā gan viņa sacītai nācis ausīs padomju varas vīriem? Jo tas ir laiks, kad denunciācija rit pilnā sparā...
  Patika, ka filma ir 50/50, t.i., daļēji kā spēlfilma, daļēji kā dokumentālais kino par šo mācītāju. Tematiski šī filma mani neinteresētu, bet tā kā reliģiskās lietas…

 • Exiled

  Exiled

  ★★★★½

  Kad man parādīja treileri, man bija tikai tāds: ''Jā, izskatās labi. Varētu pat aiziet.'' Pēc filmas noskatīšanās esmu palikusi mazliet uz pauzes. Jāapdomā redzētais.
  Šī ir filma, kurā vairāk spēlē psiholoģiskais. Šī varētu pat nebūt latviešu filma, jo nav klasiskās sižeta virzības. Un tas ir liels pluss. Es kā skatītāja biju spiesta domāt līdzi notiekošajam. Ok, bija viena epizode, kuru es nesapratu un pārrunajot vienalga neesmu sapratusi, bet tas pat varbūt nav būtiski. Skaidrs ir tas, ka filmas tēma ir…