• Wrong Turn

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers 3

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Sinister

    ★★★½

  • Arthur Christmas

    ★★★★

  • Don't Be Afraid of the Dark

  • Scooby-Doo! Camp Scare

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • The Last Airbender

    ★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • Case 39

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★

  • Red Eye

    ★★★★

  • (T)Raumschiff Surprise - Periode 1

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★

  • Saw

    ★★★★

  • One Missed Call

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers 2

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★

  • The Eye

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ½

  • Jeepers Creepers

    ★★★★½

  • Hannibal

    ★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • Scream 3

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★½

  • The Mummy

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • Rocky V

    ★★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★★

  • Licence to Kill

    ★★★½

  • The Hitcher

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • The Karate Kid

    ★★★★½

  • First Blood

    ★★★★

  • Rocky III

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★★

  • Rocky

    ★★★★★

  • Carrie

    ★★★½

  • Jaws

    ★★★★