• Emergency

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Gateway

    ★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Vera Dreams of the Sea

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Finding Kendrick Johnson

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Midnight in the Switchgrass

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★½