RSS feed for embrem
  • The Half of It

    ★★

  • Waffle

  • Runon

  • I've Been Afraid

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • A Machine to Live in

    ★★★½

  • Broken Bird

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Vert

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Daddio

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Reminiscences of the Green Revolution

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Great Green Wall

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Lions in the Corner

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bangla

    ★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Initials S.G.

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Gentleman Jack

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½