• Prey

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Guilty

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • McMillion$

    ★★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½