• Nope

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★

  • The Fire Within: A Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • X

  • The Batman

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Alpinist

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Mad God

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • The Velvet Queen

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Pray Away

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • All Light, Everywhere

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • The Little Things

    ½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

  • Soul

  • The Phenomenon

    ★½

  • The East

    ★★★★

  • The Swordsman

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★