Sort by
  • Do Revenge

  • Pearl

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

  • X

    ★★★★

  • Death on the Nile

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

  • The Bones

    ★★★½

  • He's All That

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Titane

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Four Roads

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Taming the Garden

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Maat Means Land

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • A Night at the Opera

  • Heaven Reaches Down to Earth

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • 8:46

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • My Fat Arse and I

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • At the Entrance of the Night

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • The Fall

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Automatic

  • The Irishman

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Comets

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Dear Babylon

  • White Afro

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • Linger on Some Pale Blue Dot

  • Anima

    ★★★½