Sort by

mememily has logged 12 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Edit this entry  
18
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry