Sort by

Emily has logged 424 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sketch Artist II: Hands That See

Sketch Artist II: Hands That See

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Lies and Deception

Lies and Deception

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tick Tock

Tick Tock

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter's Seduction

The Babysitter's Seduction

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death to the Supermodels

Death to the Supermodels

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Wish

A Simple Wish

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Scare Me

Scare Me

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Seduced: Pretty When You Cry

Seduced: Pretty When You Cry

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Good Grief

Good Grief

2017
×
Edit this entry  
30
Half Baked

Half Baked

1998
×
Edit this entry  
26
The Proposal

The Proposal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad to the Bone

Bad to the Bone

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Lake

Blood Lake

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Point of Entry

Point of Entry

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Alphabet City

Alphabet City

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Rollerball

Rollerball

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
S.F.W.

S.F.W.

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Money Plane

Money Plane

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Thirst

Thirst

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Campfire Tales

Campfire Tales

1997
×
Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woods

The Woods

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Worthless

Worthless

2018
×
Edit this entry