• Enola Holmes

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • I Love You, Stupid

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Rim of the World

    ★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • IO

    ★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Some Time Later

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Extinction

    ★★★

  • How It Ends

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Sherlock Gnomes

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • 7 Guardians of the Tomb

  • The Post

    ★★★★★

  • Bright

    ★★★½

  • Christmas Inheritance

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Holy Camp!

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Same Time Next Week

    ★★½

  • The Dark Tower

    ★★★

  • The Son of Bigfoot

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • The Wizard of Lies

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Tad the Lost Explorer and the Secret of King Midas

    ★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★