Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • The Gaze

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Her Smell

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★½

  • Widows

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Colette

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★½