Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★½
Edit this entry  
14
Cindy La Regia

Cindy La Regia

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
12
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Edit this entry  
01
Untold: Caitlyn Jenner

Untold: Caitlyn Jenner

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
30
National Theatre Live: A Streetcar Named Desire

National Theatre Live: A Streetcar Named Desire

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
I Don't Know Whether to Slit My Wrists or Leave Them Long

I Don't Know Whether to Slit My Wrists or Leave Them Long

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Couple

The Couple

2021
×
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Miley Cyrus Presents Stand by You

Miley Cyrus Presents Stand by You

2021
×
★★★½
Edit this entry