• The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

  • Soul

  • Enola Holmes

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Last Dance

  • A Fish Swimming Upside Down

    ★★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★★

  • Watchmen

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Fantastic Fungi

  • Ready or Not

  • A Rainy Day in New York

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

  • Escape Room

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Biggest Little Farm

  • The Favourite

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

  • Eighth Grade

  • American Animals

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • Christmas Next Door

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Paddington 2