• Flea-market Yuppie

    ★★★★★

  • Our Father

    ★★

  • Neighbours

  • Kimi

  • Shattered

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • Like Dogs

    ★½

  • Some Like It Rare

  • Dune

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Benedetta

  • Ubal a zmiz

    ★★

  • Midnight

  • Loan Shark

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Girl in the Basement

    ★★

  • Stanley Kubrick

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ½

  • The Superdeep

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • Bloodthirsty

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • An American Pickle

    ½

  • The King of Staten Island

  • The English Teacher

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ½

  • Defending Jacob

  • Forget About Everything for Awhile

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ½

  • Possessor

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Blue Frontier

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Guns Akimbo

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★½

  • The Other Lamb

    ★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • The Dare

    ★½

  • Nimic

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★

  • The Hustle

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Someone Great

    ½

  • The Perfect Date

    ½

  • Then Comes the Evening

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ½

  • Long Shot

    ½

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Big Time Adolescence