• Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Embers

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Cinema?

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Val

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Azul la mancha

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★