Sort by
  • Mean Girls

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

  • Sisu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • OSS 117: From Africa with Love

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Tove

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Any Day Now

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Skies of Lebanon

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Still Into You

    ★★★½

  • Goodbye Soviet Union

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Games People Play

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Helene

    ★★★

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Maria's Paradise

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

  • An Officer and a Spy

    ★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Vivarium

    ★★

  • Les Misérables

  • Deerskin

  • Blanche Gardin - Bonne nuit Blanche

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★