Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Allied

Allied

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Mother of Mine

Mother of Mine

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Fencer

The Fencer

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
One Last Deal

One Last Deal

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Edit this entry  
28
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Where Once We Walked

Where Once We Walked

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Marnie

Marnie

1964
×
★★½
Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Games People Play

Games People Play

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hella W

Hella W

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
East of Sweden

East of Sweden

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Goodbye Soviet Union

Goodbye Soviet Union

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Edit this entry  
26
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Helene

Helene

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
24
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Elina: As If I Wasn't There

Elina: As If I Wasn't There

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Any Day Now

Any Day Now

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Tehran: City of Love

Tehran: City of Love

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Steam of Life

Steam of Life

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Maria's Paradise

Maria's Paradise

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unknown Soldier

Unknown Soldier

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Skies of Lebanon

Skies of Lebanon

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry