Emil has rated 25 films ★★½ .

  • Black Christmas

    ★★½

  • Silent Hill

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★½

  • Intolerable Cruelty

    ★★½

  • I Live in Fear

    ★★½

  • Call of Cuteness

    ★★½

  • Golden Eighties

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Amélie

    ★★½

  • Everything is a Remix Remastered

    ★★½

  • Tower Heist

    ★★½

  • Delivery

    ★★½

  • King of California

    ★★½

  • Jaws

    ★★½