Emil has rated 153 films ★★★½ .

  • Halloween

    ★★★½

  • Shadows in Paradise

    ★★★½

  • Rocky VI

    ★★★½

  • Saw III

    ★★★½

  • The Last Party

    ★★★½

  • Saw

    ★★★½

  • Life, and Nothing More...

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Panic Room

    ★★★½

  • Idiocracy

    ★★★½

  • 13th

    ★★★½

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★½

  • Love and Anarchy

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★½

  • The Dead

    ★★★½