Emil has rated 150 films ★★★★ .

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★

  • Blood of Havana

    ★★★★

  • The Wicker Man

    ★★★★

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★

  • Black Panthers

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Marebito

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • I Vitelloni

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Sacrifice

    ★★★★

  • Election

    ★★★★

  • Nostalgia

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★