• Seaspiracy

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Booksellers

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • The Report

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★½

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★