• Conversations with Friends

    ★★★

  • Along for the Ride

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • The Nine Kittens of Christmas

    ★★★½

  • After We Fell

    ★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • A Little Christmas Charm

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • After We Collided

    ★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • After

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • The Nine Lives of Christmas

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Other Woman

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • About Time

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Arthur Christmas

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Thor

    ★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★½

  • Iron Man 2

    ★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Bride Wars

  • Four Christmases

    ★★½

  • Twilight

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Love Actually

    ★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★

  • Erin Brockovich

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★½

  • The Birdcage

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★

  • While You Were Sleeping

    ★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★½

  • Pretty Woman

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★½