Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Thanksgiving

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • Dream Scenario

    ★★★★½

  • American Fiction

    ★★★½

  • Dumb Money

    ★★

  • Priscilla

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • 80 for Brady

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Missing

    ★★½

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Spirited

    ★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • The Murmuring

    ★★½

  • The Outside

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • After Ever Happy

    ½

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Shoot Your Shot

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Close

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★