• Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Jockey

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★