Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coda

Coda

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry